فروشنده حرفه ای بیمه باشیم-۳

مدیریت زمان داشته باشیم

هر کسی باید زحمت بسیار زیادی را برای دستیابی به نتایج عالی و برجسته صرف کند . اما نمایندگان بیمه می توانند هوشمندانه تر عمل کنند . استفاده حداکثری از فرصت ها مستلزم داشتن هدف و برنامه است . بسیاری از نمایندگان به واسطه نداشتن برنامه کوتاه مدت و دراز مدت منظم و منسجم ، در استفاده از زمان خود تعلل ورزیده و در حصول نتیجه دچار ناکامی و یاس می شوند . توصیه می شود ، در پایان هر روز لیستی از کارهایی که باید در طی روز بعد انجام دهید تهیه کنید .

در ابتدای روز ، از کار شماره یک در لیست خود ، آغاز کنید و آن را تا زمانی که به نتیجه برسد ادامه دهید .

سپس به دنبال کار دوم که شب قبل در لیست کار روزانه یادداشت کرده اید ، بروید . به این ترتیب ساعات روز را با اجرای کارهای نوشته شده ، به گونه ای برنامه ریزی کنید که در پایان ساعت کاری کلیه کارهای پیش بینی شده را به سرانجام رسانده باشید . از این روش به مدت ۳۰ روز استفاده کنید تا انجام آن به صورت یک رویه نظام مند درآید . پس در این روش توجه به این نکات حائز اهمیت است:

فروشنده حرفه ای بیمه عمر باشیم 3
  • اولاً همیشه لیست فعالیت های روز بعد را ، شب قبل آماده کنید.
  • دوماً کارها را اولویت بندی کنید و طبیعی است که موفق به انجام همه کارها نشوید ولی کارهای مهم را باید انجام دهید . اگر قرار ملاقات دارید ، در اولویت قرار دهید.
  • سوماً هر یک از کارهایی را که به سرانجام رساندید ، خط بزنید. این روش نا خودآگاه باعث تقویت انگیزه شما می شود. دیدن پیشرفت کاری و اجرای برنامه ها ، موجب تقویت نیروی جنبشی در شما می شود.
بیشتر بخوانید   تاثیر روانشناسی در فروش بیمه های عمر

در لیست برنامه ای روزانه تان به سه محور اساسی توجه کنید :

  • آموزش ، فرایندی که معلومات و دانش شما را در باره وظایف اصلی تان ، افزایش می دهد و موجب رشد و پیشرفت شما در کارتان می شود .
  • فروشنده و نماینده حرفه ای ، زمان فروش و ملاقات های حضوری خود را افزایش داده و از کل زمان کاری total working time مناسب ترین زمان را به زمان تماس customer contact time یا ارتباط فردی مشتری و ملاقات های رو در رو اختصاص می دهد.
  • در پیشگیری از اتلاف وقت خود در طول روز ، توسط سایر افراد ، جدی باشید.

اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای بیمه تبدیل شوید ، هرگز کار امروز را به فردا نیفکنید.

فروشنده حرفه ای بیمه عمر باشیم 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *