فروشنده حرفه ای بیمه باشیم-۴

روش های مشتری یابی

  • هر فروشنده حرفه ای در هر رشته فروش کالا یا خدمات ، برای فروش مطلوب نیازمند شناسایی مشتریان بالقوه است . در حرفه فروش ، شما هر چه ارتباط وسیع تر و مشتریان بیشتری داشته باشید ، موفق تر هستید . در این میان روشی که نتیجه بالاتری دارد ، یافتن بازارهای جدید با روش های نوین است . بکارگیری روش های تبلیغاتی و بازاریابی جدید با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ، کمک شایانی در بهبود فروش می کند . امروزه شاید تبلیغات روزنامه ای چندان مناسب نباشد ، ولی جایگزین آن ، استفاده از شبکه های اجتماعی و سایت های پر مخاطب ، می تواند روش پر بازدهی باشد.
فروشنده حرفه ای بیمه عمر
  • مشتریان یا بیمه گذاران فعلی شما ، مرجع معتبری برای معرفی مشتریان جدید یا مشتریان ارجاعی خواهند بود . در خواست معرفی و توصیه خرید توسط بیمه گذاران فعلی ، بسیار بازدهی خوبی داشته وماندگاری بیشتری هم دارد.
  • برقراری ارتباط با بیمه گذاران فعلی بر اساس مشاغل و میزان نفوذ سازمانی آنان برای انعقاد قراردادهای گروهی وسازمانی ، راهی برای فروش های حرفه ای گروهی و سازمانی محسوب می شود.
  • بازاریابی تلفنی هم می تواند روش مناسبی باشد ، به شرطی که از طریق تلفن فقط زمان ملاقات هماهنگ شود و توضیحی در مورد محتوای طرح داده نشود .
  • شما مطمئناً مشتریانی در گذشته داشته اید که به هر دلیل ، مذاکرات تان به قرارداد ختم نشد و از پیگیری آن منصرف شدید. این مشتریان هم با گذشت زمان می توانند مشتریان جدید شما با شرایطی جدید باشند.
  • قراردادهایی که پیشنهاد و تکمیل شد ولی منعقد نشد. مذاکرات انجام شد . فرم پیش قرارداد نوشته شد ولی در مواردی توافق صورت نگرفت. این افراد هم می توانند مجدداً وارد لیست جدید شما شوند.
بیشتر بخوانید   مقایسه سپرده گذاری بانکی با بیمه های عمر
4 فروشنده حرفه ای بیمه عمر
  • استفاده از روزنامه های محلی ، در شهرستان ها و استان های کوچک ، نیز می تواند به عنوان ابزاری برای مشتری یابی ، در نظر گرفته شود.
  • بهره گیری از دفترچه تلفن های تجاری و کسب وکار نظیر کتاب اول و پیک برتر نیز ، روشی برای یافتن شماره های تلفن وآدرس مشتریان بالقوه ، بکار می رود.
  • جمع آوری کارت های تجاری مشاغل مختلف و توزیع کارت ویزیت نماینده بیمه ، هم راهی برای مشتری یابی ، محسوب می شود.
4 فروشنده حرفه ای بیمه عمر

غالب این روش ها منوط به مهارت حرفه ای نماینده بیمه و استفاده از تکنیک های CRM برای حفظ وجلب رضایت مشتریان و بیمه گذاران فعلی است . بالطبع مشتریانی می توانند مرجع معرفی و توصیه مشتریان بالقوه جدید باشند که از عملکرد و خدمات پس از فروش نماینده خود ، رضایت داشته باشند.این نکته را هر گز فراموش نکنید، زمانی که یک مشتری را از دست می دهید ، در واقع حداقل ۱۰۰ مشتری را از دست داده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *