چرا نمی توانم بیمه عمر بفروشم ؟

دلایل زیادی وجود دارند که نماینده فروش بیمه های عمر موفق به فروش نمی شود 

در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم. اصلی ترین دلیل عدم فروش نماینده بیمه عمر و تامین آتیه ،  عدم ارتباط سازی صحیح با مشتری است ارتباط سازی از زمان ابتدای ورود نماینده مه عمر در هنگام آشنایی با مشتری اتفاق می‌افتد که متاسفانه برخی نمایندگان بیمه های عمر و تامین آتیه در معرفی خودشان از عبارات بازاریاب، فروشنده و … استفاده می کنند که این امر مشتری را آزرده خاطر می کند و در ذهن مشتری یک بازاریاب دوره گرد تداعی مشود که در اینجا ما به نمایندگان محترم بیمه های عمر توصیه می کنیم از کلماتی نظیر مشاور و کارشناس استفاده کنند.

 

یکی دیگر از اشتباهات نمایندگان بیمه های عمر و تامین آتیه عدم معرفی صحیح از طرح بیمه ای خود است  

که به اشتباه نمایندگان فروش بیمه های عمر بدون اینکه نیاز مشتری را درک کنند به او مشاوره می‌دهند مثلاً تصور کنید مشتری شما دانشجو می باشد بدون اینکه بدانید که یک دانشجو نیازش آتیه و بازنشستگی است با او در مورد فوت یا بیماری صحبت کنید اتفاقی که  می افتد مشتری را دلخور کرده و از خرید این بیمه نامه منصرف می‌کند.

 

از دیگر اشتباهات نماینده فروش بیمه های عمر عدم نهایی کردن فروش است 

نماینده فروش بیمه های عمر پس از پاسخ‌گویی به سوالات مشتری و دادن جواب درست به او با سکوتی از طرف مشتری مواجه می شود فراموش نکنیم بستن قرارداد کار نماینده فروش است نه مشتری ، که در این قسمت مشتری از نماینده می خواهد به او اجازه فکر کردن بدهد نماینده فروش سر در گم شده و به خواسته مشتری تن می‌دهد و این کار باعث از دست دادن مشتری و در نهایت عدم فروش می‌شود

 

بیشتر بخوانید   دروغ مارکتینگ! (ممنوع)

یکی از دلایل اصلی عدم فروش نماینده بیمه عمر و تامین آتیه نداشتن بیمه عمر برای خودش است. وقتی شما خودتان این بیمه نامه را ندارید یعنی باور ندارید که این بیمه‌نامه خوب است و می‌تواند دغدغه های حال و آینده تان را برطرف سازد چطور میتوانیم مشتری را متقاعد کنیم که این بیمه نامه برای آینده‌تان مناسب است؟

 

پس دقت داشته باشید اولین مرحله داشتن بیمه نامه عمر و تامین آتیه برای خودتان است دلیل دیگری که باعث عدم فروش شما  می شود پوشش غیر حرفه ای شماست: شما زمانی که پوشش مناسبی را برای ارائه طرح بیمه ای تان به مشتری ندارید یعنی برای او ارزش قائل نشدید و این باعث عدم اعتماد به شما می شود.

یکی دیگر از دلایل عدم فروش نماینده بیمه عمر و تامین آتیه عدم نیاز سنجی صحیح از مشتری است

 

زمانی که شما به تنهایی فقط گوینده هستید و به مشتری اجازه حرف زدن نمی دهید این کار باعث رنجش مشتری شده و باعث میشود مشتری نیاز و دغدغه اصلی خود را به شما نگوید و شما نمی‌توانید بفهمید مشتری برای چه از شما خرید نمی کند ،  اما یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت نماینده در زمینه فروش بیمه عمر عدم مراجعه به موقع به مشتری است. مشتری در زمانی که به اصطلاح پیک کاری اش است سرش شلوغ است به حرفای شما گوش نمی‌دهد چون کارش در اولویت است و به شما اجازه مشاوره نمی‌دهد پس فراموش نکنید موقعیت سنجی صحیح نماینده فروش بیمه عمر از جمله موارد تاثیرگذار در فروش او می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *