چگونه از زبان بدن در فروش بیمه های عمر و تامین آتیه استفاده کنیم ؟

مطالعات روانشناختی حاکی از این است که تأثیر شما بر دیگران از طریق زبان ۷ درصد است در حالی که این اثرگذاری برای حالت بیان مطلب ۳۸ درصد و برای زبان بدن ۵۵ درصد است بنابراین ۹۳ درصد حس  بدون بیان واژگان انتقال پیدا میکند این نشان می دهد که چقدر زبان بدن در فروش حائز اهمیت می‌باشد. در فروش بیمه عمر دقت داشته باشید که قالبا آن چه می گویید موجب نفوذ بر دیگران نیست بلکه آنچه نمی‌گوید دلیل این نفوذ است.  جالب است بدانید در مواجهه با مشتری بیمه عمر و تامین آتیه لحظه ای که با او روبرو می شوید او در کمتر از ۱۰ ثانیه باتصویر و باوری که شما  در ذهن او ایجاد کرده اید شما را شناسایی میکند.

در این مقاله با چند تکنیک زبان بدن در فروش بیمه های عمر و تامین آتیه آشنا می شویم :

۱- نوع دست دادن در مراجعه به مشتری :  

یک فرد با اعتماد به نفس محکم دست میدهد یا اگر شخصی بخواهد اعتماد شما را جذب کند هنگام دست دادن ،دست دیگرش را روی دست شما می گذارد.

۲-  حالت بدن در هنگام  مراجعه به مشتری :

معمولاً افرادی که دارای شانه افتاده یا نگاه به پایین هستند افرادی بی علاقه و ذوق و همچنین بی تفاوت هستند،  ایستادن به حالت مستقیم به طوری که وزن بدن بر روی هر دو پا تقسیم شده باشد نشان دهنده اطمینان و عدم نگرانی فرد است.

۳-  حالت بازو و دست ها در هنگام  مراجعه به مشتری :

بازوها را در دو طرف بدن به حالت راحت قرار دهید.  این کار باعث می‌شود که مشتری احساس کند با او راحت هستید،  همچنین هنگام صحبت کردن دستان خود را نیز حرکت دهید این کار اعتماد مشتری را نسبت به شما بالا میبرد.

۴- حالت سر  در هنگام مراجعه به مشتری :  

هر چند وقت یکبار سرتان را به نشان  تکان دهید و البته لبخند را فراموش نکنید تا مشتری را به همین کار ترغیب کنید این کار باعث می شود که به او نشان دهید که حرف‌های او را می فهمید و می پذیرید.

بیشتر بخوانید   مراحل دریافت کد نمایندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *