۷ گام اساسی در راستای افزایش فروش بیمه

دکتر مهدی فخارزاده (فروشنده ی شماره یک بیمه عمر در جهان و عضو ارشد کمپانی معظم در امریکا و سراسر جهان)، معتقد است MetLife که شما بدون یک برنامه و پلان سازمان یافته ی فروش در بیمه، هرگز امکان موفق شدن را نخواهید داشت. در همین راستا و درجهت ایجاد چنین برنامه ی فروش سازمان یافته مرحله ۷ ای، ما به شما ی اساسی را پیشنهاد می کنیم که به کمک آنها، قادر به ایجاد یک برنامه ی سازمان یافته ی فروش خواهید بود:

مرحله۱ :
اولین قدم شما باید این باشد که پیام ویژه ی بازاریابی خود را گسترش دهید و آن را بر روی کمک به مردم در راستای حل مشکلات مالی و سرمایه گذاری آنها، متمرکز نمایید. مردم همواره به دنبال دریافت کمک های واقعی از سوی کسانی می گردند که به آنها اعتماد داشته باشند. چرا آنها باید به شما اعتماد داشته باشند درحالیکه هرگز هیچ چیزی درباره ی شما و کاری که انجام می دهید، نمی دانند؟ چطور چنین انتظاری دارید درحالیکه آنها حتی نمی دانند شما چگونه قادر به کمک به آنها هستید و اینکه چه چیزی شما را از سایرین، متمایز و خاص می سازد؟

مرحله۲ :
دومین قدم شما باید این باشد که پیام ویژه ی بازاریابی خود را به تمام کسانی که در پیرامون تان می شناسید و تمام کسانی که در حوزه ی بازاریابی شما هستند، برسانید. یک نامه برای دوستانتان، فامیل، همسایه ها و مردمی که با آنها هرگونه مشارکت تجاری دارید، یا سازمان ها و ارگان های مردمی، ارباب رجوع بنویسید و برای آنها بفرستید .مقالاتی در رابطه با کار خود و منافع بیمه … ها، مشتریان احتمالی و ای که می فروشید و یا توصیه هایی برای بهبود در سرمایه گذاری و امور مالی مردم بنویسید و آنها را در روزنامه های محلی شهر خود و یا در وبسایت خود، و یا در شبکه های اجتماعی، منتشر کنید. از این طریق، باید سر خود را همواره شلوغ نگه دارید!

مرحله ۳ :
سومین قدم شما باید این باشد که همواره باید سعی کنید با مشتریان احتمالی خود و با اشخاصی که نقش واسطه های کلیدی برای دسترسی شما به مشتریان احتمالی بیشتر را دارند، به طور دائمی و ثابت، در تماس باقی بمانید. بهترین راه برای انجام این کار این است که به نشر چاپی یا الکترونیکی خبرنامه های ماهیانه بپردازید. همواره به یاد داشته باشید که مردم‌وقتی‌اقدام‌به‌خرید‌می “ کنند‌که‌خودشان‌آماده‌خرید‌‌ باشند،‌و‌نه‌هنگامی‌که‌شما‌آماده ی‌فروش‌ .” کردن‌باشید‌ بنابراین اگر می خواهید به محض اینکه آنها آماده ی خریدکردن شدند با شما تماس بگیرند، باید به خاطر بیاورند که شما وجود دارید و چه کاری انجام می دهید. اینکه‌ناپدید‌شوید‌و‌از‌حافظه “ ها‌پاک‌شوید،‌اشتباه‌‌ مرگباری‌در‌فروشندگی‌بیمه،‌تلقی‌می .” شود‌ بنابراین، سعی کنید به طور منظم، اقدام به انتشار خبرنامه میان مشتریان احتمالی خود نمایید.

مرحله ۴ :
چهارمین قدم شما باید این باشد که کارگاههای آموزشی رایگان برگزار نمایید. کارگاههای آموزشی، یک راه کم هزینه و به دور از هرگونه تهدید (برای مشتریان احتمالی) برای این است که فقط در عرض چند هفته ی آینده بتوانید رو در روی مشتریان احتمالی خود قرار بگیرید و به آنها نشان دهید که شما مشکلات آنها را می به آنها نشان دهید که شما می … فهمید اعتماد و احترام آنها را نسبت به … توانید به آنها کمک کنید خودتان به ! و درنهایت، بتوانید با آنها یک قرارملاقات فروش، تنظیم کنید … دست آورید

بیشتر بخوانید   داستان گویی در فروش بیمه عمر

مرحله ۵:
پنجمین قدم شما باید این باشد که یک گزارش مفید به صورت رایگان در رابطه با تمامی کارهایی که انجام می دهید، ارائه کنید. این، یکی از برترین ابزارهای شما در راستای به به … دست آوردن مشتریان احتمالی واجد شرایط و نیز یک عامل … دست آوردن اعتماد و اعتبار برای شما تسریع کننده در راستای توسعه ی چرخه ی تجارت شماست؛ ارائه‌یک ‌گزارش‌ویژه “ ی‌رایگان‌کامل‌و‌جذب‌ کننده‌از‌شرح‌‌ فعالیتهای .”تان‌

مرحله ۶ :
ششمین قدم شما باید این باشد که به مشتریان احتمالی خود کمک کنید تا در مسیر رسیدن به یک زندگی‌سرشار‌از‌ثروت‌و‌توانگری‌و‌ “ ” بدون‌بدهی قدم بردارند. برای این منظور باید خود را مجهز به دانش و اطلاعات و تجربیاتی کنید که همواره از سوی ما در اختیار شما قرار می گیرند.

مرحله ۷:

و آخرین قدم شما باید این باشد که به طور سالیانه و هرسال، مشتریان خود را طوری هدایت کنید که همواره سبب معرفی مشتریان جدیدی از میان دوستان و اطرافیان شان به سوی شما گردند. حرف آخر اینکه کوشش کنید تا تبدیل به یک ستاره بازاریابی بیمه شوید. برای رسیدن به این هدف بزرگ، باید یاد بگیرید که چگونه به مردم کمک کنید تا مشکلات مالی خود را حل کنند. با انجام این کار، به زودی تبدیل به یک معلم‌سرمایه “ ” گذاری‌ قابل اعتماد و قابل احترام در محدوده ی بازاریابی خود خواهید شد. شما می توانید تبدیل به یک مشاور حرفه ای سرمایه گذاری شوید که مردم دوست دارند با شما ملاقات کنند. اما نکته ی مهم اینجاست که زمان به سرعت درحال سپری سپری شدن است و شما باید ۷ گام فوق را بدون هیچ درنکی شروع کنید و بدون خستگی به تلاش بازاریابی خود ادامه دهید .

بیشتر بخوانید   مراحل دریافت کد نمایندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *